Sähkösuunnittelijat NSS ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään 15.11. klo 16.15 alkaen Ravintola Pääpostin auditoriossa (Postikuja 1C, Helsinki).

Syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat
1. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjan tarkastajaa. Pöytäkirjan tarkastajat toimivat tarvittaessa myös ääntenlaskijoina.
2. Todetaan kokouksen laillisuus.
3. Käsitellään hallituksen seuraavaa kalenterivuotta varten esittämä toimintasuunnitelma.
4. Käsitellään hallituksen seuraavaa kalenterivuotta varten laatima talousarvioehdotus sekä päätetään jäseniltä perittävistä liittymis- ja jäsenmaksujen sekä viivästyskorkojen suuruudesta. Lisäksi vahvistetaan yhdistyksen luottamushenkilöille mahdollisesti maksettavien palkkioiden suuruus.
5. Valitaan tulevan toimintakauden puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet sekä henkilökohtaiset varajäsenet erovuoroisten tilalle.
6. Valitaan kaksi (2) varsinaista ja kaksi (2) varatilintarkastajaa.
7. Käsitellään muut yhdistyksen hallituksen tai jäsenten esittämät kokouskutsussa mainitut asiat.

Suosittu NSS:n asiantuntijaseminaari järjestetään 15.11. Ravintola Pääpostin auditoriossa Helsingissä klo 8.30-16.00. Ohjelmassa on paljon ajankohtaisia aiheita sähkösuunnittelusta. Ilmoittadu osoitteeseen  webmaster@nssoy.fi 7.11. mennessä. 

Tervetuloa NSS:n jouluglögeille ja buffet-iltapalalle Tampereelle Saunaravintola Kuuman yläkertaan (Laukontori 21) tiistaina 4.12.2018 klo 17.00–20.00. Tilaisuuden aluksi kuulemme esittelyn viime kesänä avatusta ravintolasta. Ilmoittautuminen 27.11. mennessä webmaster@nssoy.fi

Tervetuloa Kymenlaakson ja Etelä-Karjalan alueen NSS:n joulupuurolle ja aamiaiselle tiistaina 4.12. klo 9.00-11.00. Paikkana on Ravintola Seiväs (Kappelikatu 11, Kouvola).
Ilmoittaudu ystävällisesti 27.11. mennessä NSS:n toimistoon p. 09-7014611 tai webmaster@nssoy.fi

Tervetuloa Sähkösuunnittelijat NSS ry:n pääkaupunkiseudun glögeille torstaina 13.12. klo 16-19 Ravintola Bryggeriin (Sofiankatu 2).