Järjestelmä- ja laitetoimittajahakemisto
  1. Etusivu
  2. >
  3. Yhdistys
  4. >
  5. Luottamushenkilöt

Luottamushenkilöt

Hallitus 2024
Puheenjohtaja Mikko Yrjönen, Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy, mikko.yrjonen@tauno-nissinen.fi
Varapuheenjohtaja Niklas Lind, Sweco Finland Oy, niklas.lind@sweco.fi
Henri Malassu, Äyräväinen Oy, henri.malassu@ayravainen.fi
Suvi Lapinvuo, Rejlers Rakentaminen Oy, suvi.lapinvuo@rejlers.fi
Iiro Karawatski, Karawatski Oy, iiro.karawatski@karawatski.fi
Keijo Kuvaja, Sitowise Oy, keijo.kuvaja@sitowise.com
Jyrki Lahtinen, Ramboll Finland Oy, jyrki.lahtinen@ramboll.fi

Varajäsenet:
Jonne Mäkelä, INTEC, jonne.makela@intec.fi
Jukka Muona, AH- Talotekniikka, jukka.muona@ah-talotekniikka.fi
Tomi Ahola, WSP Finland Oy, tomi.ahola@wsp.com
Andreas Fagerström, FCG Suunnittelu ja tekniikka Oy, andreas.fagerstrom@fcg.fi
Jarmo Valén, Sähköinsinööritoimisto SHS Oy, jarmo.valen@shs-sahko.fi
Juho Lukkari, Granlund Oy, juho.lukkari@granlund.fi

Alueyhteyshenkilöt:

Pääkaupunkiseutu

Pohjois-Karjala ja Itä-Suomi
Petri Lappalainen, 050 3065446
Taisto Aalto, 040 7574065
Jouni Matilainen, 050 4665527

Kymenlaakso, Etelä-Karjala
Antti Vahvaselkä, 044 716 4001

Savo
Pekka Aho, 045 7750 0253

Pohjois-Suomi
Ismo Pitkänen, 050 9177342
Tomi Vähäkangas, 044 3089002

Pirkanmaa, Satakunta, Pohjois-Häme
Aira Rossi, 050 4680 474

Varsinais-Suomi
Suvi Lapinvuo, 050 539 9979

Länsirannikko, Pohjanmaa
Veli-Matti Rintaniemi, 0400 561 301
Mika Toivoniemi, 044 326 6631

Keski-Suomi
Juha Törmänen, 050 316 1202

Vaalitoimikunta:
Juha Kiviniemi, Jyri Renkola, Miro Lehtimäki

– YTY-asioihin liittyvissä kysymyksissä voit olla yhteydessä puheenjohtajaan, hallituksen jäseniin tai toimitusjohtajaan.