Järjestelmä- ja laitetoimittajahakemisto
  1. Etusivu
  2. >
  3. Yhdistys
  4. >
  5. Luottamushenkilöt

Luottamushenkilöt

Hallitus 2022
Puheenjohtaja Jonne Järvinen, Insinööritoimisto Stacon Oy, jonne.jarvinen@stacon.fi
Varapuheenjohtaja Henri Malassu, Sweco Talotekniikka Oy, henri.malassu@sweco.fi
Mika Lamminen, Rejlers Oy, mika.lamminen@rejlers.fi
Iiro Karawatski, Karawatski Oy, iiro.karawatski@karawatski.fi
Keijo Kuvaja, Sitowise Oy, keijo.kuvaja@sitowise.com
Pekka Aho, AH-Talotekniikka, pekka.aho@ah-talotekniikka.fi
Petri Korventausta, Granlund Tampere Oy, petri.korventausta@granlund.fi

Varajäsenet:
Jonne Mäkelä, Vahanen Talotekniikka Oy, jonne.makela@vahanen.com
Suvi Lapinvuo, Rejlers Oy, suvi.lapinvuo@rejlers.fi
Reijo Bergman, Äyräväinen Oy, reijo.bergman@ayravainen.fi
Niklas Lind, Sweco Talotekniikka Oy, niklas.lind@sweco.fi
Simo Seppänen, Sähköinsinööritoimisto SHS Oy, simo.seppanen@shs-sahko.fi
Jyrki Lahtinen, Ramboll Finland Oy, jyrki.lahtinen@ramboll.fi

Alueyhteyshenkilöt:

Pääkaupunkiseutu

Pohjois-Karjala ja Itä-Suomi
Petri Lappalainen, 050 3065446
Taisto Aalto, 040 7574065
Jouni Matilainen, 050 4665527

Kymenlaakso, Etelä-Karjala
Antti Vahvaselkä, 044 716 4001

Savo
Pekka Aho, 045 7750 0253

Pohjois-Suomi
Ismo Pitkänen, 050 9177342
Tomi Vähäkangas, 044 3089002

Pirkanmaa, Satakunta, Pohjois-Häme
Aira Rossi, 050 4680 474

Varsinais-Suomi
Suvi Lapinvuo, 050 539 9979

Länsirannikko, Pohjanmaa
Veli-Matti Rintaniemi, 0400 561 301
Mika Toivoniemi, 044 326 6631

Keski-Suomi
Juha Törmänen, 050 3161 202

Vaalitoimikunta:
Juha Kiviniemi, Jyri Renkola, Miro Lehtimäki

– YTY-asioihin liittyvissä kysymyksissä voit olla yhteydessä puheenjohtajaan, hallituksen jäseniin tai toimitusjohtajaan.